Igazi értékek,  Tájékoztatás

HÁLAADÓ HÁZSZENTELÉS NYÍRACSÁDON

A Nyíracsádi Görögkatolikus Parókia hívei június 12-én hálaadó ünnepségre jöttek össze. Elkészült a segédlelkészi lakás, amit Fülöp érsek-metropolita atya szentelt meg. A szentelés után a közösség vecsernyén vett részt, amit szeretetvendégség követett.

A segédlelkészi lakás építkezésére azért volt szükség, mert a parókia megnövekedett feladatai miatt (görögkatolikus iskola alapítása, nevelőszülői hálózat és gyermekotthonok átvétele, szociális szeretetszolgálat létesítés), a lelkipásztori ellátásban indokolt volt, hogy segédlelkész kerüljön az egyházközségbe. A segédlelkészek évekig albérletben laktak, ami csupán ideiglenes elhelyezése lehetett a papi családoknak. 

Az elmúlt év során, közvetlenül a templommal szemben, síkerült egy megürült lakás megvétele, amit a Főegyházmegye támogatása tett lehetővé. Az egyházközség a hívek adományaiból 10 millió forintot fordított az épület felújítására. A Főegyházmegye 5 millió forinttal támogatta a közösség munkáját.

.